ŚWIADECTWA SNE

Data 22.04.2018

Kurs dla małżeństw Zachariasz i Elżbieta 20-22.IV.2018 r.

W ubiegły weekend tj. 20-22 kwietnia 2018 r w Ośrodku Rekolekcyjno-Pielgrzymkowym Karmelitów Bosych w Wadowicach - 20 par małżeńskich mogło przeżyć wspaniały czas budowania jedności swojego małżeństwa na kursie „Zachariasz i Elżbieta” prowadzonym przez naszą wspólnotę.

 

 

Poniżej załączamy kilkanaście świadectw uczestników tego kursu.  

Dziękuję Bogu za to, że byliśmy na tym kursie. Był to piękny czas, spędzony z mężem razem przy Bogu. Jezus odnowił naszą relację, ale też zobaczyłam, że musimy pracować nad naszą jednością w małżeństwie poprzez dialog.
Dorota, lat 37

Kurs ten był specjalnym darem czasu dla naszego małżeństwa spędzonym razem we dwoje. Kurs poukładał mi wszystkie sprawy, wiadomości i utwierdził mnie, że jestem na dobrej drodze budowania jedności w naszym małżeństwie poprzez te wszystkie minione lata. Pozwolił na szczerą rozmowę z mężem na tematy ciągle niedokończone.
Ania, lat 53

Mogłem bardzo szczerze porozmawiać z moją żoną o sprawach, które były do tej pory traktowane jako błahe, w moich myślach i sercu nie były załatwione. Wreszcie taka rozmowa nie kończyła się wypominkami. Dostrzegłem, że mam się bardziej starać o stan mojego małżeństwa, że ten „Ogród” musi być  z mojej strony pielęgnowany, że chcę od teraz więcej czasu poświęcać mojej żonie.
Grzegorz, lat 48

Kurs dał mi dużego powera, otworzył serce, zmienił moje dotychczasowe rozumienie. Nie mówiąc o pragnieniu na inny, drugi kurs.
Jerzy, lat 60

Kurs ten pozwolił mi zrozumieć lepiej siebie, moje zachowanie wobec męża, z jakich powodów jest tak a nie inaczej.
Bernadeta, lat 57

Kurs dał mi pewność i siłę do tego, że warto podejmować wyzwania, że trzeba bez reszty zawierzyć Panu Bogu i wypłynąć na głębię wraz ze swoim mężem, że Pan daje nam odwagę do działania.
Małgosia, lat 51

Kurs ten przybliżył mnie do Boga- umocnił w wierze! Przybliżył do mojej żony – poznałem ją przez te 3 dni dużo bardziej. Jeszcze bardziej ją pokochałem. Msze Święte- Eucharystia, były piękne, kazania bardzo mądre i pomocne.
Tomek, lat 47

Kurs pokazał mi braki, które w naszym małżeństwie występują w sferze rozmowy, intymności, wzajemnego zrozumienia i jedności. Uświadomienie na nowo moc sakramentu małżeństwa i tego, że z Jezusem można pokonać wszystkie trudności i problemy. Postanowienie konkretnych zmian w sferze duchowej, intymnej i osobistej. Nigdy nie jest za późno na budowanie jedności w małżeństwie.
Krystian, lat 60

Kurs umocnił mnie w miłości do mojego męża.
Justyna, lat 28

Ten kurs dał mi dużą łaskę w małżeństwie. Przetrwać wszystkie trudności, gdzie jest miłości i zrozumienie można wszystko razem przetrwać. Kurs dał mi duże dowartościowanie naszego małżeństwa.
Irena, lat 64

Dzięki kursowi oderwałem się od codziennych spraw i problemów i zyskałem czas na przemyślenia swojego małżeństwa. Powstała okazja, aby powiedzieć trochę o swoich problemach, usłyszeć o problemach żony. Z Jezusem i Matką Bożą będziemy je rozwiązywać. Do tej pory zawsze nam pomagali, bronili przed złem, ratowali z tarapatów i dawali dużo dobra.
Krzysztof, lat 43

Kurs Zachariasz i Elżbieta potwierdził mi, że przez małżeństwo trzeb iść z Bogiem. Nie ma innej drogi. Aby małżeństwo było jednością musi opierać się na Bogu.
Marek, lat 42

Przyjechałam na kurs w przekonaniu, że moje małżeństwo jest bardzo dobrym małżeństwem, że Pan Bóg nam błogosławi i że chyba nie może być już lepiej. Kurs jednak pokazał mi, że nie mogę trwać w miejscu tylko nieustannie pracować nad tym, aby nic się nie popsuło. Pokazał mi również kierunek dzielenia się moją głębią z innymi, tymi którzy bardzo tego potrzebują. Chcę nieść ludziom, małżeństwom pogubionym, poranionym dobra nowinę, że nie są sami, że jest z nimi Ten który może wszystko. Mój Pan i Zbawca, Jezus Chrystus.
Beata, lat 40

Kurs pozwolił mi zobaczyć, gdzie robię błędy w relacji z żoną. Pozwolił mi spojrzeć z innej strony na moją małżonkę, z perspektywy Pana Jezusa, co jeszcze bardziej mnie utwierdził w przekonaniu, jak bardzo ją kocham.
Zbyszek, lat 60